Hořepník dal Želivu bůra, ostrými opět ládoval Přitasil

TJ Sokol Hořepník – TJ Sokol Želiv 5:1 (3:0)

Hořepnická jarní vítězná pouť pokračovala i o uplynulém víkendu. Za ideálního počasí, které do ochozů hořepnického svatostánku přilákalo množství fanoušků, se zelonobílá družina opět vyznamenala. Dobrou formu čtvrtého týmu třetitřídní tabulky tentokrát na vlastní kůži pocítili hosté ze Želiva. Ti zejména v první půli tahali za mnohem kratší konec provazu, jejich katem se pak stal Miroslav Přitasil, který opět a znovu potvrdil svou extratřídu, když do želivské sítě přesně zamířil hned čtyřikrát. Hořepník se po třetí jarní výhře navíc přiblížil postupovým břehům, neboť jeho dva největší konkurenti v boji o druhou příčku tabulky zaváhali. Počátky nestačily na vedoucí Nový Rychnov, nádech senzace pak má domácí prohra Žirova s rezervou Černovic.

Přitasilův hattrick zajistil Hořepníku pohodlné vedení

Do důležitého utkání tradičních rivalů nastoupily oba týmy v poněkuď oslabených sestavách. Na domácí straně chyběl Michal Joneš, Pavel Cukr Martin Jelínek či dlouhodobě zraněný Tomáš Dlouhý, hosté pak do Hořepníka přicestovali bez Michala Kopeckého a bratří Radilů. Začátek duelu se nesl v opatrném duchu, ani jedno z mužstev nechtělo svého soupeře pustit na dostřel vlastní brány. Jako první zahrozil Hořepník, nepříjemnou střelu Přitasila ale vyboxoval Thomaier nad břevno.

Skóre zápasu se poprvé měnilo v 15. minutě, kdy zdánlivě ztracený míč u rohového praporku na pravé straně hřiště vybojoval Lukáš Zelenka. Jeho následný přízemní centr do vápna sice skončil jen u želivského Hory, ten ale otálel s rozehrávkou až mu míč sebral Míra Přitasil, který poté trefil přesně k tyči. Hořepník vedoucí gól vyburcoval k útočné aktivitě, jež posléze přinášela šance i góly. Ve 25. minutě převzal na půlící čáře nahrávku Pavla Dlouhého Přitasil, jenž poté tradičně ukázal obráncům soupeře záda a svůj sólový únik zakončil opět neomylně. Když skvělý Přitasil o chvilku později další povedenou střelou zkompletoval hattrick, zdálo se být o vítězi duelu jasno.

Želiv toho směrem dopředu v úvodním dějství mnoho nevymyslel. Vyjímkou byla šance Bloudka, kterého ale vychytal Kadlec. Poté až do konce první půle na hřišti existovali pouze domácí. Dobré šance k navýšení náskoku měl Havlín, jenž nejprve ve slibné pozici mířil těsně vedle, z další akce pak tentýž hráč zbrkle a nepřesně zakončil samostatný únik. Do listiny střelců se mohl zapsat i Vojta Filip, ani on si s koncovkou ale nepotykal. Z domácí strany poločas snů zakončila akce V. Filipa, po které osamocený Přitasil nechal vyniknout brankáře Thomaiera.

Po přestávce Želiv začal zlobit, konec duelu byl ale v hořepnické režii

Druhá půle byla dlouhé minuty pro namlsané domácí fandy velkým zklamáním. Hořepník sice hned na úvod zahrozil útočnou dvojicí Přitasil – V. Filip, povedenou souhru ale zastavila tyč želivské brány. Agilní Vojta Filip pak po individuální akci ještě dokázal zaměstnat hostující obranu i Thomaiera, to ovšem bylo z domácí strany prozatím vše.

Když pak v 59. minutě nepřesnou rozehrávku do země nikoho od Tomáše Jelínka vystihl želivský Bloudek a nadvakrát překonal Kadlece, začali se domácí obávat o výsledek. Želiv sice tentokrát nehrál dobrý zápas a šancí si vytvořil jako šafránu, přesto bylo několikrát před hořepnickou bránou horko. Zelenobílému výběru, tak jak je v jeho domácích zápasech v této sezoně pravidlem, opět fungovala znamenitě defenzíva, dirigovaná výborným Janem Jelínkem, takže Hořepničtí hostující tlak nakonec ustáli bez gólového trestu.

S blížícím se koncem zápasu se pak ještě dvakrát dostali ke slovu hořepničtí útoční plejeři. V 84. minutě svůj gólový koncert uzavřel Míra Přitasil, jehož ke skórování vybídl nezjištnou přihrávkou za obranu Pavel Dlouhý. Těsně před konečným hvizdem výborného sudího Přibyla si ještě hořepnické mužstvo přichystalo pro početné publikum gólovou lahůdku. Po akci Vojty Filipa se do míče z dvaceti metrů opřel Petr Zíka, za jehož pocukrovanou střelou se želivský gólman Thomaier mohl jen smutně ohlédnout. V duelu, o jehož osudu bylo díky výbornému výkonu domácího mužstva rozhodnuto již v poločase, tak bral všechny body zaslouženě Hořepník.

Sestava Hořepníka

Standa Kadlec – Jan Jelínek, Pavel Dlouhý, Tomáš Jelínek (62. Petr Starka), Petr Zíka – Martin Horký (62. Petr Sojka), Ondra Petrů, Luděk Havlín (46. Radek Trojan), Lukáš Zelenka (84. Richard Chvála) – Vojta Filip, Míra Přitasil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *