Derby ve Velké Chyšce vítězné pro zelenobílé

Stražiště Velká Chyška  –  Sokol Hořepník   2:4 (1:1)

Po dvou nezdarech zajížděli Hořepničtí do nedaleké Velké Chyšky. Podzimní měření sil vyznělo překvapivě o dost lépe pro fotbalisty od Stražiště, a tak Hořepník nastupoval do duelu s odhodláním vrátit domácím potupnou podzimní porážku. To se nakonec podařilo, když zejména po přestávce podali Hořepničtí dobrý kolektivní výkon podpořený konečně i brankami. V hořepnickém dresu se premiérového gólu dočkal Honza Zadražil. Po návratu z Lukavce si zářez na střelecké pažbě připsal i dobře hrající mladíček Luděk Havlín. Dobrou práci odvedl na stoperu novic Pavel Cukr, jenž po přestávce na tomto postu nahradil nuceně vystřídavšího Martina Buchtu. Na cennou výhru budou chtít zelenobílí navázat příští sobotu. Do Hořepníka zavítá otloukánek soutěže z Petrovic, který ještě nezískal ani bod. A tak věrní hořepničtí fans nemohou chtít od svých miláčků nic jiného než „povinné“ tři body.

Premiérový gól Zadražila poslal hosty do vedení, domácí odpověděli penaltovou trefou kanonýra Přitasila

K derby zápasu nastoupili hosté bez útočníka Honzy Jelínka, jenž léčí bolavé koleno. Další omluvenky však kouč Franta Pechek řešit nemusel. Což se ostatně na jaře stává pravidlem. Hořepničtí totiž do každého z jarních zápasů nastoupili v téměř totožné sestavě, navíc s lavičkou plnou náhradníků. Jev dříve naprosto nevídaný. V dresu Velké Chyšky proti „svým“ nastoupil exhořepnický Michal Joneš, jenž v Hořepníku strávil celou fotbalovou kariéru a odvedl zde dobré služby.

Zápas začal vzájemným oťukáváním. Jako první se osmělili hosté, svými projektily brankáře Martina Přitasila vylekali Ondra Petrů s Martinem Jelínkem, v obou případech však zvonila pouze branková konstrukce. V 17. minutě už ale gólově udeřilo. Nedorozumění domácího gólmana s obráncem využil Jan Zadražil, pro kterého to byla premiérová branka v hořepnickém dresu. Domácí si svou odpověď nechali na samotný konec poločasu. Po souboji v hostující šestnáctce se pískala poměrně přísná penalta, kterou proměnil Miroslav Přitasil. Pokutový kop se dal pískat i o chvílku později, tentokrát však sudí Kubát benevolentně přimhouřil oči a hosté si tak mohli oddechnout.

Po přestávce se konečně probudili hořepničtí střelci a hosté tak dokráčeli k nakonec bezproblémovému vítězství

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, jenž svůj tlak zůročili brankou v 67. minutě. Po brilantní akci a střele všudybýlka Ondry Petrů si brankářem vyražený míč našel Vojta Filip, jenž svou nekompromisní dorážkou div že neprotrhl síť. O vedení mohli Hořepničtí přijít po netaktickém faulu Lukáše Zelenky v šestnáctce. S nabídnutou příležitostí však domácí tentokrát naložili prachbídně, když střelou ze značky pokutového kopu netrefili zařízení. Poté tradičně několik svých šancí spálil Martin Jelínek, kterému není na jaře zatím přáno.

Na konci zápasu se pak s góly roztrhl pytel. Pojištující gól Hořepníka přišel v 82. minutě, kdy se po akci střídajícího Lukáše Zelenky mazácky prosadil Luděk Havlín. V 85. minutě si gólovou radost po s grácií vyřešeném brejku mohl vychutnat střídající žolík Zdeněk Bobo Šonka, jenž byl v tu chvíli na hřišti sotva půl minuty. V samém závěru zápasu ještě došlo ke kosmetické korekci stavu, když se za záda Standy Kadlece přesně trefil domácí Zelenka. V tu chvíli ovšem už bylo dávno jisté, že tři body po zásluze poputují do Hořepníka.

Sestava Hořepníka

Standa Kadlec – Petr Starka, Petr Zíka, Martin Buchta (49. Lukáš Zelenka), Pavel Cukr – Jan Zadražil (87. Franta Matějka), Martin Jelínek (84. Zdeněk Šonka), Ondra Petrů, Luděk Havlín – Vojta Filip

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *