Fotbalová sezona ukončena, Hořepník bere druhé místo

Sezona, kterou měli Hořepničtí výborně rozehranou, když po podzimu okupovali druhé místo s dvoubodovým mankem na vedoucí Počátky, zůstane nedohrána. Definitivně se o tom rozhodlo 8. dubna, ale již delší dobu bylo víceméně jasné, že jiné řešení nepřichází v úvahu. Pandemie koronaviru mimo jiné zmrazila sportovní život na celém světě, sport dočasně přestal existovat. A to i ten amatérský. Kdy se vše znovu vrátí do normálu ještě jisté není, ale pevně věříme, že od léta se bude moci zase na vesnicích chodit na fotbal a že Hořepničtí budou svým fanouškům opět rozdávat radost, tak jako v nedohrané sezoně, za kterou se ještě v několika málo řádcích ohlédneme.

Hořepník do nového ročníku III. třídy nastupoval jako jeden ze spolufavoritů, s jednoznačným cílem skončit na medailové pozici. Že to nejsou nikterak smělé cíle ukázal hned první zápas, ve kterém si zelenobílí smlsli na humpoleckém A.F.C. Euforie ale vzala za své již za týden, kdy Hořepník vyšel střelecky na prázdno a nechal všechny body na hřišti Horní Vsi.

Jako na houpačce to vypadalo i v dalších kolech. Nejprve v Hořepníku tvrdě narazil nováček z Nové Cerekve, rozčarování v hořepnickém táboře ovšem zavládlo po dalším venkovním zápase. Svěřenci trenéra Dalíka skvěle rozehráli pouťový duel v Želivě, jenže rychle získaný tříbrankový náskok se během dvaceti minut rozplynul a nakonec mohli být Hořepničtí rádi za plichtu.

Domácí suverenitu, která hořepnické fotbalisty provázela celým podzimem, potvrdili sokolíci i v zápase proti outsiderovi z Černovic, kterého deklasovali sedmi brankami. Ostrými Hořepník ládoval i v derby na hřišti nedalekých Košetic, hráči Á týmu posílená místní rezerva ale do bitvy nasadila větší kalibr a hosty poslala domů s nepořízenou, když jim na zpáteční cestu nadělila šest kousků.

Do boje o cenné kovy hořepnické mužstvo vrátily dva následující domácí zápasy. V prvním z nich zelenobílí pouze splnili povinnost, když bez větších potíží přehráli podprůměrný Budíkov. V druhém duelu se již Hořepníku postavil mnohem těžší soupeř, kterým byl lídr tabulky z Počátek. V marastu a slotě hraný šlágr kola měl jednoznačného vítěze v podobě domácího mančaftu.

Kolísavé hořepnické výkony naplno vygradovaly na hřišti Božejova, kam se Dalíkova družina v rámci devátého kola vypravila. Komentáře k zápasu jsou zbytečné, konečný výsledek v poměru 1:5 hovoří za vše. Byť Hořepník odehrál duel ve značně oslabené sestavě, své náročné příznivce i tak zklamal.

Pošramocenou reputaci si ale Hořepničtí do konce podzimu dokázali napravit, když nejprve na svém hřišti dovršili skvostnou domácí bilanci – šest zápasů, šest výher při skóre 28:3!!! V posledním podzimním kole pak v Žirově přišel první tříbodový venkovní lup v sezoně, který hořepnickým dal jistotu podzimního vícemistra. V příštím ročníku je tak na co navazovat a věřme, že zelenobílí se po čtyřech třetitřídních sezonách pokusí do Hořepníka vrátit okresní přebor, neboť tato soutěž sem historicky patří…